fbpx

Ako cvičiť v komerčnom fitku? + tréningový plán

Ako mnohí z vás už viete, okolnosti nám toto leto nepriali a boli sme nútení presťahovať náš gym. Dočasne teda máme zatvorené. V dôsledku toho nám veľa z vás nám píše, ako a či vôbec cvičiť v klasickom (komerčnom) fitku. Spravili sme teda to, že sme si vyskúšali cvičenie vo fitku po niekoľkých rokoch na… Pokračovať v čítaní Ako cvičiť v komerčnom fitku? + tréningový plán

Online trvalá premena

Keď sa vytrvalosť a konzistentnosť vypláca Online premena do kotrej klient (vek 51) vstupoval s nie príliš veľkou sebadôverou a pôvodne svoj váhový cieľ videl reálne na čísle okolo 90 kg. Náš cieľ sme si ale od začiatku predsa len určili nižšie – dostať sa na 85 kg. A to, pri čo najmenšej strate svalov… Pokračovať v čítaní Online trvalá premena

Čo sme jedli na dovolenke?

Pýtate sa aká bola dovolenka? Vynikajúca! Len keby trvala aspoň 3 mesiace. 4x do roka… Často je témou medzi našimi klientmi, ako na dovolenke pristupovať k strave a ako neprísť o 2 kilá tažší. Povedal som si však, že vám dáme príklad z praxe. Ako sme mali zabezpečenú stravu? Naše dovolenky väčšinou trávime v apartmánoch… Pokračovať v čítaní Čo sme jedli na dovolenke?

Ako v lete pristupovať k cvičeniu?

Leto máme v plnom prúde. Dovolenky, bazény, teplo, lákavé terasy a ľadové kávičky – a nikomu sa nechce cvičiť. Ak si myslíte, že nám áno, ste na veľkom omyle 🙂 Skúste si položiť jednoduchú otázku – cvičíte v lete toľko, ako ste si na zaćiatku leta predsavzali? Cvičiť v lete je 2x väčšie utrpenie ako… Pokračovať v čítaní Ako v lete pristupovať k cvičeniu?

Koľko kCal majú rôzne druhy alkoholických nápojov?

Nebudeme si klamať. Leto a alkohol idú dokopy. My sme alkoholu nikdy veľmi nefandili, nie sme však ani opačný extrém a neprežehnávame sa hneď keď vidíme niekoho s pohárom vína. A keďže nie sme ani slepí, vieme, že keď sa otvoria terasy a je teplo, tak pivká idú dole krkom ľahšie a konzumácia alkoholu rastie.… Pokračovať v čítaní Koľko kCal majú rôzne druhy alkoholických nápojov?