fbpx

Náš príbeh

Celý príbeh začal v roku 2014, keď sa Danka učila na štátnice svojho baklárskeho štúdia. Dlhodobé sedenie jej prinieslo neznesiteľnú bolesť chrbta. Preto sa rozhodla niečo s tým robiť a začať cvičiť.

Čoskoro z toho bola veľká láska. Konečne našla niečo, čo ju nie len bavilo, ale prinášalo aj skvelý pocit z toho, že sa zlepšuje každým tréningom, je silná, a nebolí ju chrbát.

Jedna z prvých našich fotiek vo fitku

Ja (Patrik) som mal vždy pozitívny vzťah k športu a fitko som tiež navštevoval od svojich 14-tich. Problém bol, že som veľmi nevedel, čo robím. Tak ako väčšina chalanov v mojom veku – cvičil som nezmyselne, snažil som sa dvíhať čo najväčšie váhy a o strave som nevedel vôbec nič.

No keď to Danku v roku 2014 chytilo, začala študovať a išli sme viac do hĺbky. Proste nás bavilo nasávať vedomosti ohľadom zdravého životného štýlu. Časom prišlo aj rozhodnutie odovzdávať získané vedomosti ďalej.

Momentka z jedného z našich prvých tréningov pre ľudí

Keďže v tej dobe fitness súťaže zažívali veľký boom najmä v kategórii bikiny fitness, Danka si sama takúto súťaž vyskúšala. Omylom sa síce dostala do profi kategórie (prvá súťaž, boli sme stratení a poplietli sme registráciu :D), no napriek tomu sa dostala do finále a umiestnila sa na 5. mieste medzi známymi menami.

Danka (druhá vpravo) na súťaži Mozolani fitness cup

Aj keď Danke sa otvárala sľubná cesta, rozhodla sa, že súťažiť už nechce. Celý proces prípravy bol veľmi extrémny a zo zdravotného hľadiska skôr škodlivý, ako prospešný. To nebolo niečo, čo by sme chceli odovzdávať ďalej ľuďom.

Zistili sme, že namiesto súťaženia sa chceme venovať radšej vám. Našim cieľom sa stalo zlepšiť kvalitu života bežným ľuďom, nie venovať sa vrcholovému športu.

V roku 2015 sme začali pôsobiť v oblasti fitness ako tréneri. Založili sme si značku BeneFIT a postupne sa k nám ľudia pridávali. Nebrali sme to komerčne, boli sme (a doteraz sme) skvelá komunita.

U nás to na tréningoch vždy bolo o skvelej partii ľudí

Veríme, že každý môže žiť zdravší, kvalitnejší a plnohodnotnejší život. Ak chceš od života viac – POĎ DO TOHO! My Ti ukážeme, ako na to.

Za tie roky sme získali veľa skúseností a dosiahli s našimi klientmi veľa krásnych premien. Vznikla skvelá komunita ľudí, ktorých baví zdravý životný štýl (#ilovetobefit).

Covid nás dokonca prinútil posunúť svoje hranice a od roku 2020 fungujeme aj ONLINE – v rámci programu Online coaching.

Chceš sa k nám pridať?